Vrásky nám spôsobujú veľa nepríjemnosti, ale v dnešnej dobe už máme toľko poznatkov o nich, aby sme sa s nimi mohli doslovne vyrovnať.

Ľudská pokožka obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá zabezpečuje so svojou hygroskopickou vlastnosťou viazanie vody v pokožke. Pokiaľ z nej máme dosť asi 15g v tele a pravidelne pijeme vodu nemali by sme mať väčšie problémy s vráskami. Hydratácia pleti prebieha vďaka prírody normálne. Vekom alebo starnutím sa tejto kyseliny ubúda a preto schopnosť pokožky udržať viac tekutiny slabne a začnú sa objavovať vrásky. Samozrejme okrem tohto hlavného dôvodu objavovania vrások je rada iných faktorov, ktoré súvisia s jej tvorbou.

Ako vrásky odstrániť?

V tejto oblasti rozoberieme a poukážeme ako odstrániť vrásky pri starostlivosti o pleť zvonka.vrásky

Najčastejším javom s ktorým sa stretávame sú vrásky medzi obočím alebo vrásky hnevu, temné kruhy pod očami a podobne. Pri riešení týchto problémov sa poraďte s kozmetičkou prípadne lekárom alebo si využite alternatívnu metódu na odstránenie vrások.

Každý človek sa rád zdržuje na slnku ale prehnane dlhý pobyt a bez ochrany pleti to môže byť bolestivé. Slnko pleť vysušuje a opáli do červena. Nechoďme na slnko okolo obeda a použime kvalitné opaľovacie krémy odolné proti UV žiareniu. Nezabudnite ani na pravidelné doplnenie tekutiny do organizmu a noste slnečné okuliare aby vaša ochrana proti UV žiareniu bola dokonalá.

Na trhu na nás číhajú hydratačné krémy, hydratačné masky, kvalitné séra, ktoré môžeme rozdeliť na liftingové, peelingové, protivrákové a omladzujúce. Samozrejme sú k dispozícii aj rôzne domáce receptúry s namiešaním osvedčených látok.

Tu musíme spomenúť aj možnosti plastického chirurga, kozmetického lekára, ktorí vám pomôžu, ale oveľa drastickejšími prostriedkami ako skalpel, injekcie, laserové zákroky a podobne.

Všetky spomenuté prostriedky na odstránenie vrások sú len dočasné, po uplynutí určitého času sa znova objavia a môžeme začať znova.

Najspoľahlivejšou metódou na odstránenie vrások je tvárová gymnastika, ktorá pomocou cvikov precvičuje svalstvo celej tváre a pokožke vracia pružnosť, elasticitu a zároveň vyhladzuje vrásky.