Tvárová gymnastika

Čo to je tvárová gymnastika? Je to súbor cvičení tvárového svalstva na odstránenie nežiadajúcich príznakov  starnutia. Cviky tvárovej gymnastiky pôsobia na svalstvo a pokožky prirodzeným spôsobom, prekrvujú tkanivo, zrýchľujú  metabolizmus a zabezpečia aj rýchlejší prísun živín do buniek. Svalstvo sa spevní a pokožka sa viac vypne a vyhladia sa vrásky.. Pokiaľ začneme s cvičením tvárovej gymnastiky okolo roku 25 preventívne, tak  vrásky nemajú žiadnu šancu.

Tvárová gymnastika a jej cviky prirodzeným spôsobom chránia tvár proti tvorbe vrások bez vedľajších účinkov na zdraví. Oproti tomu invazívne metódy ako plastická chirurgia a jej zákroky sú bolestivé a nemajú  dlhodobý účinok. Injekcie botulotoxínu   môžu vyvolať nežiadajúce vedľajšie účinky. Pokiaľ je pre nás dôležité využívať neinvazívne metódy, jednoznačne vyskúšajme  tvárovú gymnastiku a jej cviky. Okrem iného je dôležité zaradiť aj  aj správna životosprávu, stravu bohatú na minerály, vitamíny, proteíny a vlákninu a pravidelný prísun tekutín. Dôležitá je aj starostlivosť o pleť, hydratácia pleti pomocou kozmetických prípravkov. Taktiež ponúkame kvalitné kurzy tvárovej jogy.

Počiatočné prejavy  starnutia sa objavujú vo forme   ochabnutej pleti a jemných vrások. Niektoré vrásky sú však prejavom nadmernej mimiky, ktorú je vhodné kontrolovať a tým sa vyhnúť tvorbe a prehlbovaniu vrásokČasto sú prvými príznakmi napríklad medzi obočím takzvané vrásky hnevu, vrásky na krku či dvojitá brada.

Dvojitá brada vzniká ochabovaním dvojbruškového svalu a ten je dôležité spevňovať cvikmi tvárovej gymnastiky, ale tiež sa môže v oblasti brady ukladať tuk a vytvárať tak nežiadúci problém. Ako sa zbaviť dvojitej brady, resp. zmenšiť ju? Na začiatok upravme jedálniček, pitný režim a pravidelne precvičujme svalstvo v spodnej časti tváre.Nezabudnime pridať aj masáže a dobre hydratujme oblasť brady a krku. Pokožka sa spevní a kontúra brady sa vyformuje.