Hyalurónové sérum obsahuje kyselinu hyalurónovú , ktorá sa nachádza v ľudskom tele v množstve asi 15g. Táto látka je veľmi dôležitá pre  pre človeka. Nachádza sa v pokožke, kĺboch  a jej skvelou vlastnosťou je, že  viaže vodu. Na 1g až 6l a vďaka tomu udržuje pokožku stále hydratovanú a vypnutú.. Pokožka je aj vďaka tomu pružná a elastická.

Význam kyseliny hyalurónovej

V dermis, v spodnej  vrstve pokožky sa nachádzajú bunky, ktoré formujú tkanivá a kolagén. Priestor medzi bunkami vypĺňa hyalurón gél. V prípade, že  bunky už vyrábajú menej kolagénu, pokožka stráca pružnosť, objavia sa aj vrásky. Hyalurón gél vtedy zasahuje do procesu a stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu. Po 40-tom roku sa elasticita postupne znižuje.

Hygroskopická vlastnosť kyseliny hyalurónovej sa využíva v lekárstve, hlavne v plastickej chirurgii a dermatológii. Okrem toho samozrejme nesmieme zabudnúť ani na kozmetický priemysel, kde hrá tiež významnú úlohu pri výrobe krémov, sér a emulzií. Kyselina hyalurónová nazývaná aj hyaluronan sodný sa stal najvyhľadávanejším v oblasti boja proti vráskam.

Hyalurónové sérum sa využíva intenzívne pri starostlivosti o pokožku tváre, krku a dekoltáže. Toto sérum preniká hlboko do pokožky a dokáže stimulovať tvorbu kolagénu a tiež viazať vodu a postupne vyhladzovať vrásky. Nevýhodau tohto postupu spočíva v tom, že účinok  séra je  dočasný a je nutné ho opakovať pravidelne.

Aký  účinok má  hyalurónové sérum?

–          pleť je omladnutá, oddýchnutá a pevnejšia

–          hlboké vrásky sa zjemňujú

–          pleť je pružnejšia, viaže sa voda v tkanive

–          hyalurónový gél stimuluje tvorbu kolagénu a elasténu

Kvalitné a veľmi dobre vstrebateľné hyalurónové sérum zn. Larens nájdete na stránke https://www.naturelook.eu/home/26-hyaluronove-serum.html

Pri zjemňovaní vrások odporúčam kombinovať  prípravky s obsahom kyseliny hyalurónovej  spolu s cvikmi tvárovej gymnastiky.