Vrásky na krku predstavujú nepekný doplnok našej tváre. Popri intenzívnej starostlivosti o tvár napríklad pomocou kozmetiky, sa častokrát zabúda na oblasť krku. Tá je skutočným odrazom nášho veku. Je tvorená jedným rozsiahlym svalom nazývaným platyzma, ktorý sa tiahne od kľúčnej kosti až po časť spodnej pery. Ten po určitom veku začne ovísať a pôsobí nepekným dojmom. Na oblasť krku blahodárne pôsobí aj tvárová gymnastika.

Vrásky na krku: ako ich eliminovať?

Na to, aby ste eliminovali vrásky na krku a mali krk pevný a hladký, postačia nasledovné zásady starostlivosti o pleť.

Stačí, ak budete držať bradu vzpriamene tak, aby bola pokožka na krku natiahnutá. Ovísanie pleti a s tým spojené vrásky spôsobuje hlavne skláňanie hlavy ako napríklad pri čítaní, písaní, alebo pozeraní do telefónu. Snažte sa preto aj pri týchto činnostiach držať hlavu vzpriamenú, okrem napnutej pokožky na krku spravíte niečo pozitívne aj pre svoju chrbticu. vrásky na krku

Ďalšia zásada a rada pre elimináciu vrások na krku súvisí s čistením pleti. Nezabúdajte každý večer pri čistení pokožky na tvári aj na oblasť krku a dekoltu. Kvalitná pleťová voda či tonikum dokonale odstráni prebytočné nečistoty.

Okrem čistenia pleťovou vodou je to aj píling, ktorý napomáha udržať pleť krásnu, zdravú a pružnú. Jeho pravidelná aplikácia, napríklad raz za týždeň by mala zahŕňať nielen oblasť tváre, ale aj krku a dekoltu. Odstránia sa tak odumreté bunky z povrchu pleti a pokožka bude na dotyk jemnejšia a hladšia. Vďaka pílingu sa lepšie absorbujú výživné látky z krémov.

Hydratácia pleti kvalitným krémom alebo olejom nasleduje po vyčistení pleti pílingom. Pokožka je dokonale pripravená na absorbovanie výživných látok. Nezabúdajte teda okrem tváre hydratovať aj svoj krk a dekolt. Dosiahnete tak vláčnu, jemú a pevnú pokožku.

Masážou a cvičením sa dokáže sval – platyzma spevniť. Je však nutné tomu venovať chvíľku času a pravidelne túto oblasť precvičovať. Skúste napríklad nasledovný cvik. Ruky položte na dekolt. Zakloňte hlavu a a bradu ťahajte dohora tak, aby bol krk maximálne natiahnutý. Skúste vydržať 7 sekúnd, uvolnite a opakujte 10 krát.