Tvárová gymnastika a jej cviky sú stále známejšie pre všetky ženy aj mužov, ktorí majú záujem odstrániť vrásky z tváre prirodzenou metódou.

Každá žena, keď zistí niečo o vráskach na tvári, hneď to začne riešiť a hľadá rôzne spôsoby na ich odstránenie. Prvá cesta vedie k rôznym kozmetickým prípravkom ako séra, hydratačné krémy, masky proti vráskam a podobne. V dnešnej dobe je masívna reklama na botulotoxín a kyselinu hylaurónovú, ktoré sa aplikujú pomocou injekcii. Botulotoxín má tú vlastnosť, že svaly paralyzuje a odstraňuje neželané mimické pohyby, ktoré vrásky spôsobujú. Naopak kyselina hyalurónová vrásky vypĺňa zvnútra a keďže je telu vlastná, je to považované za menej “škodlivé a invazívne” riešenie. a majú tú vlastnosť, že vyhladzujú vrásky. Obe tieto riešenia sú však len dočasné, finančne náročné a do 50 rokov veku sa vôbec neodporúčajú.

Mnohé ženy vďaka svojej skúsenosti zistia, že plastická chirurgia je drahá, bolestivá a účinky sú len dočasné.

Moderná žena inštinktívne dbá o svoj zovňajšok a to jej prináša väčšie sebavedomie a v neposlednom rade aj dobrý pocit. Do oblasti zovňajška okrem oblečenia a módnych doplnkov patrí aj výzor v tvári, pohyb tela, chôdza, šarm a podobne.

Tvárová gymnastika – účinná metóda na odstránenie vrások

Postupne po rôznych tŕnistých cestách dochádzame k takým riešeniam o ktorých sa nám ani nesnívalo. Napríklad odstránenie vrások prirodzenou cestou – cvičením cvikov tvárovej gymnastiky.

Cviky tvárovej gymnastiky sú rovnaké pre všetky vekové kategórie to znamená, že rovnaké cviky cvičia od dvadsať  do šesťdesiat rokov. Cviky sú pre všetkých rovnaké, len treba dodržiavať pravidelnosť cvičení presne podľa stanovenej metodiky.

Pozrime sa zblízka na tvárovú gymnastiku. Zistíme, že pomocou jej cvikov precvičíme a (otužíme) spevníme svalstvo mimiky tváre, kde dochádza k prekrveniu pleti a tak aj k postupnému vyhladeniu vrások. Cvičíme pred zrkadlom najprv pod dohľadom trénera a potom už samostatne doma podľa (potreby) individuálneho plánu. Taktiež pre našich zákazníkov ponúkame v rámci nášho portfólia kurzy tvárovej gymnastiky.

Podľa odozvy mnohých žien je táto aktívna metóda najúčinnejšia pričom je dôležité pravidelne cvičiť aby sme odtránili vrásky. Okrem toho je dôležité, že cviky pôsobia preventívne a tak zabraňujú tvorbe vrások.