Najčastejšie problémy, ktoré si ľudia všímajú okolo očí sú opuchnuté kruhy pod očami alebo tmavé kruhy pod očami. Sú s tým veľké trápenia, pretože taký jav na tvári kazí celkový dobrý vzhľad ženskej krásy. V ďalšom chceme vysvetliť aké sú príčiny a príznaky vzniku tohto javu a ako ich odstrániť prípadne zabrániť vzniku kruhov pod očami.

Prečo vznikajú tmavé kruhy pod očami?

K hlavným príčinám opuchnutých kruhov pod očami patria dedičné rysy tváre, alergia, stres, únava očí, tvrdá práca, nedostatok spánku, nadmerná konzumácia soli, plač, starnutie, dehydratácia pokožky a sem patria aj individuálne vlastnosti pokožky.

Keď hovoríme o bežnom opuchu máme na mysli hromadenie tekutín v kožnom tkanine pod očami. Následkom opuchu je tmavšie sfarbenie pokožky a tým farebný rozdiel medzi opuchom a tvárou sa zvýrazní. Väčšinou sa opuch objavuje ráno a to má svoje príčiny. Pri spánku oči odpočívajú, sú bez pohybu a tak tekutina sa nazhromaždí, ale po pohybu očí sa krvný obeh rozprúdi a tekutina postupne sa stratí. Podobný jav sa môže nachádzať aj v očných viečkach.

Tmavé kruhy pod očami ešte môže spôsobiť periorbitálna hyperpigmentácia. To znamená, že sa vytvára veľké množstvo melanínu v koži pod očami a to má za následok tmavšie sfarbenie.

Odstránenie kruhov pod očami

Základom odstránenia tmavých kruhov pod očami je správna diagnostika príčin tohto javu. Keď podobné problémy mali aj rodičia môžeme byť istý, že sa jedná o dedičný faktor. Samozrejme sú rôzne riešenia tohto problému, ale veľakrát sa musí obrátiť na očného alebo kozmetického lekára, ktorí ponúknu tieto možnosti:kruhy pod očami

– chemické peeling

– laserové zákroky

– pleťové prípravky na lekársky predpis

– operácia viečok známa ako blefaroplastika.

Samozrejme okrem lekárskych zákrokov existujú aj iné riešenia, ktoré zmiernia opuchy pod očami. Takéto riešenia sú napríklad používanie očných kvapiek pri alergii, dodržiavanie pitného režimu, aplikácia plátkov uhoriek alebo ľadového obkladu na postihnuté miesta, používanie krémov a kozmetických prípravkov, zníženie príjmu soli, dostatok spánku.