Hydratácia pleti je kľúčová v každom veku. Dostatočná hydratácia – vnútorná a vonkajšia sa odzrkadľuje na kvalite pleti, pleť starne pomalšie a tvorí sa menej vrások.

Pre zachovanie potrebnej vlhkosti v pokožke, kde voda tvorí až 10-20%, je nutné dopĺňanie tekutín vo forme čistej  alebo minerálnej vody. Kofeínové nápoje a rôzne sladené vody sa do kategórie vhodných nápojov nezaraďujú. Potom prichádzajú na rad hydratačné krémy.

Hydratácia pleti pomocou krémov

Hydratácia pleti pomocou krémov je taktiež neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o pleť. Je to práve tvár a dekolt, na ktorých sa začne jej nedostatok prejavovať. A to hlavne z dôvodu, že tieto časti tela sú takmer neustále odkryté, nie sú chránené a tak podliehajú vplyvom vonkajšieho prostredia. Dehydratáciu pleti spôsobuje v zime chlad, mráz či vietor, v lete prílišné slnenie, chlór v bazénoch ale aj klimatizácia.hydratácia pleti

Pri starostlivosti o pleť nezabúdajme na hydratačné krémy.  Ideálne je, ak obsahujú aj účinnú kyselinu hyalurónovú. Dobrý hydratačný krém musí hydratovať pleť a zároveň dovoliť pokožke aj dýchať a neupchávať póry. Skvelé je, ak si doprajete raz za týždeň či dva aj hydratačnú vyživujúcu masku, prípadne môžete hydratovať aj pleťovou bylinkovou vodou počas horúceho dňa.

Dôležitosť hydratácie pleti

Voda ako najdôležitejšia látka pre našu existenciu stojí na prvom mieste. Jej nedostatočný príjem je častokrát spôsobený zlým pitným režimom, pitím množstva kávy, alkoholu, nezdravým opaľovaním sa a podobne. Toto všetko má za následok, že je pleť suchá, unavená, stráca pružnosť. Krásny a zdravý vzhľad môžete podporiť cvičeniami tvárovej gymnastiky, ktorá je zameraná práve na zachovanie mladej a pružnej pokožky. Ide o prirodzenú metódu omladenia tváre bez rizík. Tvárová gymnastika predstavuje súbor cvičení na pravidelné trénovanie svalov na tvári, čím sa docieli eliminácia vrások a získa sa pružnosť a elasticita.