Ak chceme mať krásnu a zdravú pleť, určite by sme nemali zabúdať na píling. Nielen odstráni odumreté bunky, ale pleť rozžiari, prekrví a vďaka tomu je pleť hebkejšia a krajšia. Píling si môžete dopriať jedenkrát do týždňa. V závislosti od typu pleti voľte typ pílingu. Na normálny a zmiešaný typ pleti použite jemne zrnitý píling. Ak máte pleť veľmi citlivú, ktorá má sklon k podráždeniu či dokonca alergickej reakcii,siahnite po enzýmovom pílingu, ktorý funguje na inom princípe ako klasické zrnité pílingy, ale taktiež spoľahlivo a najmä šetrne odstráni odumreté bunky. Taktiež na krásnu pleť veľmi dobre pomáhajú cviky tvárovej gymnastiky.

Kedy by ste sa mali pílingu radšej vyhnúť?

Pokiaľ trpíte akné a máte veľmi problematickú pleť náchylnú na ekzémy, píling úplne vynechajte. Vo tomto prípade vám odporúčam kontaktovať kozmetičku a prediskutovať s ňou možnosť chemického pílingu.

Pri chemickom pílingu ide o povrchové ošetrenie pleti, pričom sa odstráni vrchná vrstva a následne sa pleť ošetrí. Nakoľko sa používajú silnejšie prostriedky, je účinok výraznejší a trvácnejší. Je účinný nielen pri vyrážkach ale aj jazvičkách. Pomocou chemického pílingu dosiahneme aj lepšiu farbu pleti, sviežejší a zdravší vzhľad.

Pripravte si píling doma

Veľmi jednoducho. Jeho príprava trvá pár minút a využijeme pritom suroviny, ktoré máme doma úplne bežne.

Vyskúšajte to napríklad s kávou

V dome každého kávičkára sa nájde mletá (nie instantná) káva. píling-kávaKávový píling si urobíte tak, že zmiešate kávovú usadeninu s lyžicou mandľového alebo kokosového oleja. Pridajte aj trošku kryštálového cukru a dobre všetko spolu premiešajte. Takýto píling môžete aplikovať nielen na tvár ale aj na telo. Kofeín má povzbudzujúce účinky a napomáha zmierňovať prejavy celulitídy a má aj anti-age účinky. Ak chcete mať krásnu pleť, skúste aj cviky tvárovej gymnastiky.

Ak máte doma biely jogurt, skúste kávovú usadeninu zmiešať s ním a aplikujte na tvár. Pleť je potom vypnutá a jemná.

Ovsené vločky nielen na raňajky

Pravidelnou konzumáciou ovsených vločiek sa viditeľne zlepšuje kvalita pleti, nechtov a vlasov. Nemusíte ich však len konzumovať, pokojne ich použime aj na domáci píling. Buď ich zmiešate s vašim obľúbeným prírodným olejom, alebo pokojne s bielym jogurtom.