Obočie ženskej tváre má rozhodujúci význam pre zdôraznenie krásy. Upravené obočie rámuje tvár, zvýrazňuje krásu vašich očí. Chceme dosiahnuť čo najlepšie výsledky pri upravovaní ale, keď nemáme patričné znalosti v tejto problematike môžeme pokaziť výzor tváre a efekt bude práve opačný. Niekedy si myslíme, že stačí správny ženský inštinkt, ale to už neplatí. Musíte mať vedomosti, alebo sa obrátiť na kozmetičku, ktorá problematiku úpravy obočia dokonale ovláda. Okrem obočia je veľmi dôležité sa starať aj o celkovú pleť, kde je dôležitá hydratácia tváre.

Obočie: aké sú hlavné zásady pri ich úprave?

Najdôležitejšie je najprv si vyznačiť správny tvar obočia, k tomu budete potrebovať dve ceruzky tak, že ich prekrížene položíte vedľa nosa. Jedna ceruzka vedie nahor vedľa nosa a druhú dáme k vonkajšiemu kútiku oka, v bode dotyku obočia máme správne okraje. V prípade potreby obočie vyznačte a potom pomocou pinzety odstráňte prebytočné chĺpky.obočie

Najjednoduchšia práca je s hustým obočím, pretože pri vyznačenom tvare stačí len chĺpky vytrhať, ktoré sú mimo tvaru. Pri tenkom obočí postup je rovnaký, odstrániť zbytočné chĺpky a čakať ako bude postupne dorastať. To ale môže trvať aj niekoľko týždňov. Pri vytrhávaní, aby vás to nebolelo, prstami napnite pokožku a vytrhávajte ich v smere rastu a smerom hore. Pracujte s čistou a odmastenou pinzetou. Najvhodnejšia doba na túto činnosť je večer pred spaním, aby pokožka mala čas do rána na regeneráciu. Pri vytrhávaní je zásada, že začať z vonkajšej strany a pokračovať v spodnej línii smerom k nosu.

Samozrejme po úprave obočia, keď už máme všetko hotové nesmieme zabudnúť na správne zafarbenie, kde sú takisto určité zásady. Odporúča sa pre obočie farba vašich vlasov alebo podobný odtieň.

V prípade, keď máte obočie príliš úzke, svetlé, alebo riedke použite na úpravu špeciálnu ceruzku a okolo oči použite rôzne odtiene, ktoré majú veľmi dôležitú úlohu. Pod obočie ešte naneste rozjasňovač, ktoré ho zvýrazní.

Pri pravidelnej úprave obočia získate patričné návyky veľmi rýchlo a pri sledovaní trendov  sa stane profesionálkou.