Pravidelné a dôkladné čistenie pleti je veľmi dôležité pre všetky druhy pleti. Zvlášť je to aktuálne pre mastnú a problematickú pleť, ktorá sa vyznačuje mastnou pokožkou, upchatými pórmi aj čiernymi bodkami. Cieľom je tie príznaky odstrániť pomocou hĺbkového čistenia pleti.

Prvým dôležitým krokom je odlíčenie tváre od mejkapu a nečistôt. Použite čistiace mlieko, čistiaci krém alebo gél.

Ďalší krok je rozpustenie usadených nečistôt pomocou hydrofilného oleja, ktorý póry vyčistí. Pomocou pílingu odstránite z pokožky odumreté bunky, využitím naparovania prečistíte a osviežite pleť. Po vyčistení pleti nezabudnite použiť tonikum na uzavretie pórov. Nakoniec použite hydratačný krém obsahujúci kyselinu hyalurónovú na dobrú hydratáciu a pomoc proti vráskam.

Čistenie pleti

Hĺbkové čistenie pleti slúži nielen na povrch pokožky ale aj na vyčistenie pórov od špiny a mastnoty.čistenie pleti Musíme tu zdôrazniť, že ani čistenie pleti nesmieme preháňať pretože s nadmernou zaťaženosťou dosiahneme opačný efekt. Pleť sa stane podráždenou a vysušenou. Skúsme hĺbkové čistenie pleti vykonať len pomocou oleja.

Čistenie pomocou prírodných olejov je dôležité z hľadiska šetrenia pokožky. Kvalitný olej zbaví pokožku nečistôt, odstráni mejkap a zabráni  hromadeniu baktérií. Tie oleje môžeme používať na všetky druhy pokožky bez obmedzenia, výsledok bude zaručený.

Toto čistenie tvorí len základ pre kvalitnú hydratáciu pleti, ktorá zabraňuje tvorbe vrások s využitím účinkov kyseliny hyalurónovej.