Do oblasti starostlivosti o pleť patrí neodmysliteľne aj – kyselina hyalurónová. Určite ste sa s ňou už stretli zrejme všetci, ale nezaškodí, ozrejmiť a doplniť si niektoré fakty. Kyselina hyaluronóvá je tvorená z N-acetylglukozamínu a kyseliny glukurónovej a nachádza sa v celom organizme človeka v množstve asi 15g. Polovicu tejto látky nájdeme práve v koži. Kyselina hyalurónová je pre nás veľmi zaujímavá z dôvodu, že je enormne hygroskopická, čiže viaže vodu.

Kyselina hyalurónová: aké sú jej účinky?

Medzi všestranné využitie tejto látky patrí:

– revitalizačný efekt, stimulovanie buniek, aby tvorili v pleti nový kolagén

– urýchlenie procesu hojenia rán

– liečba syndrómu suchého oka

– zmierňovanie príznakov alergickej či chronickej nádchy.

Všetky spomenuté vlastnosti kyseliny hyalurónovej sa využívajú v medicíne, ale v posledných rokoch aj v kozmetike. kyselina hyalurónováVďaka schopnosti viazať vodu až tisíckrát viac ako je jej vlastná hmotnosť výborne zadržiava vodu v pleti čiže rehydratuje. V kozmetike pomocou injekcií táto látka vyhladzuje vrásky na inkriminovaných miestach, ale je nutné myslieť aj na negatívne účinky injekcií. Každý organizmus reaguje inak na invazívny zásah, a preto táto metóda nevyhovuje všetkým. Samozrejme, že okrem injekcií sú aj iné možnosti. Na trhu sú rôzne kvalitné krémy či séra s vysokým obsahom kyseliny hyalurónovej. Ich použitie nespôsobuje žiadnu bolesť a majú viditeľný účinok. Na základe týchto poznatkov je zjavné, že kyselina hyalurónová napomáha pri odstraňovaní vrások, ale účinky nie sú trvalé a proces treba opakovať. Z tohto dôvodu sa odporúča všetky známe procedúry na odstránenie vrások kombinovať.

Okrem kozmetičky sa môžeme obrátiť aj na plastického chirurga, ktorý našu tvár riadne potrápi, alebo sa radšej pozrieme po iných možnostiach, ako napríklad využitie možnosti tvárovej gymnastikyTvárová gymnastika precvičuje svalstvo tváre, krku a dekoltu. Vďaka týmto cvikom sa svaly stanú pružnejšími a pevnejšími, pleť sa prekrví a vrásky  sa vyhladia. Samozrejme, na dosiahnutie želaného výsledku treba cvičiť pravidelne.