Vráska hnevu alebo vrásky medzi obočím znamenajú  hlboké ryhy na  najviditeľnejšom mieste tváre. Tieto vrásky vznikajú nadmernou  mimikou –  zbytočným dvíhaním obočia,krčením čela pri sústredení sa na prácu , pri strese alebo hneve. Niekedy sa môže zdať,  že sa hneváme, odtiaľ je názov vráska hnevu.vráska hnevu

Celkovo možno  konštatovať, že vrásky nám robia veľké starosti a to nielen ženám, ale i mužom. Problematika je náročná ale dá sa to zvládnuť, len treba získať patričné vedomosti z tejto oblasti a výsledok musí byť skvelý.  Máme dve možnosti ako odstrániť vrásku hnevu a vôbec celkovo vrásky ako také. V prvom prípade sa jedná o vonkajší zásah a to s využitím farmaceutického priemyslu, plastickej chirurgie a zásahov pomocou injekcií. V druhom prípade sa jedná o správnu životosprávu  o prirodzenú ochranu organizmu a pokožky pred nástrahami vrások.

Ako zabrániť  vzniku vrásky hnevu bez vonkajšieho  zásahu?

Na zdravú pokožku vplýva správna životospráva, to znamená, že potrebujeme prísun vitamínov do organizmu a dostatok tekutín, aby nedošlo k dehydratácii pokožky. Doprajme si dobrý spánok, ktorý takisto patrí do oblasti starostlivosti o pleť . Môžeme tu povedať, že správna životospráva s vitamínmi  a dostatočným množstvom tekutiny a zdravým spánkom patria do oblasti starostlivosti o pleť  zvnútra. Starostlivosť o pleť zvonka  zahŕňa hydratačné krémy, masky a séra. Jedná sa o starostivosť o pleť zvonku.osme slnečné okuliare a nezdržujme sa dlho na slnku bez ochrany a preto využime aj ochranné krémy voči UV žiareniu.

Toto sú v skratke hlavné zásady ochrany zdravej pokožky, ale pozrime sa na to aj z pohľadu účinného prostriedku v boji proti vráskam a tým je  tvárová gymnastika.

Prirodzený spôsob boja proti vráskam ako vráska hnevu je najúčinnejší a vydrží aj najdlhšie z časového hľadiska. Vrásku hnevu odstráňte  s použitím cvikov tvárovej gymnastiky a cvičte pravidelne.  Nezabudnite ani na hydratáciu pleti s využitím hydratačných krémov po dôkladnom  vyčistení pleti.Skvelým doplnkom na noc sú náplaste na vrásky.